מדריך להצטיידות בסכינים לסטייקים

עונת הברביקיו כבר כאן, וזה בהחלט מעורר מחשבה על סטייק מופלא ועסיסי מן הגריל שלכם רובנו משקיעים בבחירה של נתחי בשר איכותיים משקיעים במרינדות ותיבול לקבלת סטייקים מושלמים מן הגריל אבל גם לאחר כל המאמץ שלנו להשגת המצוינות בצליית הבשר, התוצאה הסופית של חווית אכילת הסטייק מושפעת מאד מסכיני סטייק בהם משתמש הסועד לחתוך אותו במהלך הארוחה. נעיצת סכין סטייק באומצת בשר מיושנת וחרוכה בגריל היא הקדימון לסימפוניה הכה מהנה של תענוגות לעיסת סיבי הבשר המדממים.

אז איך לעזאזל בוחרים את הסכין הנכון לסטייק?

Steak Knife Wusthof Gourmetההיצע המגוון של סכיני סטייק בטווח נרחב של עלות ואיכות, עלול להקשות בבואנו לבחור סכין סטייק מתאים. כמו סכין מטבח טוב, כדי שסכין סטייק יבצע את המלאכה, הסכין חייב להיות חד, נוח, מאוזן היטב, ויציב. אבל כאן נגמר הדמיון - סכין לסטייק משמש לחיתוך בצלחת, ולא על קרש חיתוך. לוחות חיתוך הם סלחניים. צלחות לרוב לא...הדרך הטובה ביותר להבטיח שסכיני הסטייק שלכם ימשיכו בחיתוך דרך נתח הבשר בקלות, אפילו עם התעללות חוזרת ונשנית כנגד צלחת, היא לבחור סכינים איכותיות לסטייק שידאגו להעברת מלוא הטעמים לפיכם וגם שיהיו ניתנות להשחזה חוזרת ויראו היטב גם לאחר שטיפות חוזרות במדיח – כדי להיות הפרטנר המושלם לנתח הבשר שלכם.

סכיני סטייקים מתחלקים ל- 2 סגנונות עיקריים:- סכינים עם להב משונן או עם להב חלק

  • סכיני סטייק עם להב משונן

כאשר אתם חושבים על סכינים לסטייק, אולי זו האינטואיציה הראשונה לבחירתכם – סכין סטייקים משוננת כמו סט סכיני הסטייק עם ידית העץ של Outset, עלותם של סכינים משוננות נמוכה יותר, וגם התחזוקה פשוטה – מאחר ולא ניתן להשחיזם. צורת החיתוך היא בעצם בניסור, כך שרק קצוות השינון פוגשות בצלחת לאחר ביתוק הבשר, והקשתות בשינון הן אלו שחותכות בבשר בפועל ומוגנות ממגע במשטח הנוקשה של הצלחת. לכן בסוג סכינים אלו ניתן להשתמש בפלדה פחות איכותית – ומשמעותם בד"כ עלות כוללת נמוכה יותר, אך מנגד סכינים אלו לא יצלחו לרוב את מבחן הזמן. 
אנו ממליצים על שימוש בסכיני סטייקים משוננים רק אם אתם מכינים נתחי בשר עשויים בדרגת צלייה Well Done. כאשר חותכים סטייק עם סכין משוננת, בעצם קורעים את סיבי הבשר, מה שגורם לפליטת נוזלים מוגברת מן הבשר לצלחת, במקום להישמר בתוך הנתח. 

המלצה שלנו:- אם אתם אוהבים סטייקים עסיסיים - סכינים משוננים הם לא בשבילכם

  • סכיני סטייק עם להב חלק

סכיני סטייק עם להב חלק, כמו בסטים של Wusthof מסדרת ה- Gourmet או ה- Classic הם הדובדבן על הקצפת. הלהב החד, יגרום לסכין לעבור בבשר כמו בחמאה, ויחתוך את הסטייק כך שכל העסיסיות שלו תישמר בתוכו, כך שמלוא הטעם יגיע לפה הסועד. מנגד, מחיר הקניה של הסכין יהיה אמנם גבוה יותר, אך אלו סכינים עם פלדה באיכות הטובה ביותר, ואף ניתנים להשחזה חוזרת, כך שישמשו אתכם למשך 25 שנים (באחריות) או יותר.
סכיני סטייק חלקים הם הטובים ביותר לחיתוך בשר. אתם לא תיקרעו בחיתוך בסכין את הבשר שלכם, וכל נוזלי הטעם לא יתפזרו בצלחת אלא יישארו בתוך הסטייק. בנוסף, הלהב החד במיוחד של הסכינים לסטייק שלנו שימושי לא רק לחיתוך הסטייק האהוב עליכם בלבד, אלא גם לכל מאכלי הבשר האחרים

אם אתם זקוקים למידע נוסף, צוות הבשלנים שלנו ישמח לענות על השאלות ולעזור לבחור את הסט המתאים בשבילכם

 
כל הזכויות שמורות© סושף®